A
Jututeemad
Kes? Mis? Miks?

PUHKUS JA EELARVAMUS

Rattata tööl käimine ei tasu ikka ära

23/08/07

Ei tasu tõesti. Läksin täna üle mitme-setme aja jala tööle. Selles mõttes jala, et ei sõitnud rattaga.

Kõmpisin trammipeatusse, istusin umbesesse trammi, sõitsin lõpp-peatusse, jalutasin absoluutselt liikumatu õhuga kõrvaltänavatel, saabusin higisena kohale, kohtusin vajalike inimestega, kõndisin sealt edasi punktist A punkti B, kuhu saabusin juba üle kere kleepuvana, veetsin kuus tundi kontoris päikesepoolses toas, kus kliimaseade ei tööta ja mille akendest tuul mingi iseäraliku arhitektuurilise iseärasuse tõttu sugugi mitte sisse ei taha puhuda, lonkisin juba üsna roidunult trollipeatusse, seisin trolli oodates päikese käes, sõitsin koos palavusest punetavate kaaskodanikega lõpp-peatusse, jalutasin poodi, ostsin vajaliku kraami, laadisin seljakoti täis, hiivasin selle vastu oma higist selga ja suundusin koju. Jalgsi.

Nüüd, kus ma olen duši all käinud, janu kustutanud ja riided likku pannud, võtan ma endale küll teatava vabaduse välja naerda kolleegi, kes põhjendas kunagi enda rattaga tööl käimisest hoidumist sooviga mitte higiseks saada. “... ja saabuda tööle veel higisemana kui praegu?” kõlas tema retooriline hüüatus. Tänase eksperimendi tulemustele tuginedes väidan siiski üpris kindlalt, et olulist vahet seal siiski pole. Kuid rattaga tööl käies on mul vahetusriided ja rätik kaasas. Täna ei olnud. Mnjah.

Võite kaks korda arvata, kes homme jälle rattaga tööle sõidab.

---

eksole

 1. Mul oli homme kindel plaan rattaga tööle minna aga praegu tuli just meelde, et peale tööd peab teatrisse minema. Mul ei ole viikaritega sõitmise ratast veel. Vähemalt ma unistan sellest, et kunagi tuleks aeg kus rattateed on nii head, et ma saaks muretult rattaga kesklinna tööle kulgeda.

  Rattaga tööle sõitmisega on veel üks miinus ühistraspordi ees. Raamatut ei saa lugeda. Ühistranspordis saab. Isegi bussijuht tõestas seda.

  Oliver · 23/08/07 · #

 2. Jah, vat see probleem on tõesti. Et kui vaja esinduslik välja näha, siis on tülikas.

  aabram · 23/08/07 · #

 3. Ma ei tea, kuidas Tallinnas hetkeilm on, aga Tartus ma täna jalgrattaga ei sõidaks …

  St siis – sõltuvus ilmastikutingimustest on kah üks jalgratta miinuseid. Vähemalt mulle ei meeldi eriti paduvihmas sõita.
  Aga kuiva ilmaga – mõnus.

  Catharina · 28/08/07 · #

 4. No mina olen nüüd ka viimaste päevade vihmaste ilmadega ikkagi rattaga tööl käinud. Kui kontoris radikaid köetaks, oleks sõiduriided muidugi palju parem kuivatada…

  aabram · 28/08/07 · #

 5. Mina tõmban vihmase ilma korral veekindla matkasaapa jalga ja õhukesed kilekad selga ja jõuan üsna vihmast puutumatuna tööle. Püks peab ainult piisavalt pikk olema, et selle säär väntamisel jalasäärt eriti paljaks ei jätaks, kuhu esiratta alt vett peale viskab. Olen näinud ka varianti, et lompidest pritsiva sodi vastu tõmmatakse säärised jala otsa.

  — Pärtel · 08/09/10 · #

 
  •   Arhiiv   •  

Siin avaldatu valikuliseks tsiteerimiseks ei ole vaja eraldi luba, kuid ilus oleks siia viidata.
Täistekstide avaldamise soovi korral palun lahkesti ühendust võtta e-maili teel.

Veebimajutus: Spin TEK.