A
Jututeemad
Kes? Mis? Miks?

TÕHUSAMA TULEVIKU NIMEL

Kumm, inimese sõber

18/06/07

Aeg-ajalt tabab mind seletamatu leebumishoog, mil ma olen jälle osale inimkonnast peaaegu et valmis andestama, et ta selline on. Näiteks täna tabas mind äkiline äratundmine, mis maailma jälle uue nurga alt paista lasi.

Tunnistan ausalt, mul on kaaluprobleemid. Selles mõttes probleemid, et mu kaal muudkui muutub. Üles ja alla, üles ja alla. Püsiks see siis stabiilselt kas siin või seal, poleks probleemi. Aga ei, kus sa sellega. Paari nädalaga paar kilo siia sinna kõikuda on tavaline. Ja ma ei tee seda teadlikult. Häda on aga selles, et ma olen just sellises kaaluvahemikus, et kaks kilo juurde tõstab püksinumbri suuremaks ja kaks vähemaks langetab ka sobivat püksinumbrit. Mille tulemuseks on see, et kuu aja eest kenasti jalga istunud püksid kipuvad nüüd alla vajuma. Ja jälle tuleb kasutada seda vana head krookimistrikki. Mis pole ei kuigi mugav ega kuigi esteetiline. Mitte et ma muul ajal eriliselt esteetilist vaatepilti pakuks, aga no kuhugi tuleb ometi ju piir tõmmata.

Lonkides täna töölt koju käsa pealtnäha stilistilise võttena hooletult taskus hoides, ent tegelikult niimoodi hoopiski pükste vastupandamatut tungi alla vajuda takistades, kirusin endamisi, et küll on teksaste ja püksirihmadega tüütu – nad kas on alailma ümber kas liiga lõdvalt või liiga pingul. Dressid on ses osas märksa pädevam riietus, mõtlesin.

Sel hetkel saingi aru, kui ülekohtune olen ma olnud dressinimeste suhtes. Võib-olla, võib-olla ei kanna nad dresse kõikjal ja kogu aeg mitte sellepärast, et püksiluku käsitsemine on nende jaoks töö oma intellektuaalsete võimete piiril, vaid sellepärast, et neilgi on kaaluprobleemid? Võib-olla ei salli nad teksa- ja viigipükse mitte sellepärast, et neis on ebamugav auto kõrvale valuvelgi varrukaga läikima lööma kükitada, vaid sellepärast, et tavalised püksid ei suuda järgida nende kehakuju pidevat muutumist? Tõepoolest, miks ei võiks see nii olla? Võib-olla on kõik need inimesed sellised nagu minagi, kes kuu aja jooksul ühes püksinumbrist teise liigub ja järgmisel kuul jälle tagasi kukub? Ma hakkan neist vist aru saama.

Kumm on olnud ajaloo suurim võrdustaja. Püksikumm, nii lihtne ja ometi nii kasulik leiutis on miljoneile inimestele pakkunud võimalust elada rõõmsat ja probleemivaba elu. Püksikumm kõrvaldab nende meeste ja naiste elust ühe ahistava, piinliku ja mis seal salata, ka rahakuluka olmemure ning laseb neil keskenduda lihtsatele, ajatutele elu põhiväärtustele. Ja see ongi ju see, mida me kõik elult otsime, kas mitte?

Miks ma küll varem seda pole näinud? Kus on mu silmad olnud senini? Ma olen valmis tagasi võtma kõik kunagi öeldu. Kandke, kandke dresse, sõbrad! Ma olen näinud teie piinlikku saladust. Ma ei mõista teid hukka kummiga sõbrustamise pärast.

---

eksole

 1. Traksid aitavad alati, nigu ma oma sõprade eeskujul olen sunnitud möönma. Pealekauba jätavad nad kandjast soliidse ning eduka inimese mulje. Ja isegi skinheadid tunduvad pisut ontlikumad nendega, imo.

  — fp · 19/06/07 · #

 2. Jah, traks on väga hää ülesleidus. Pruugin kodus igapäevaselt.

  aabram · 21/06/07 · #

 3. Kummi miinustest niipalju, et see ju venib. St. peale mõnda aega mõnusate kummivärvliga riiete kandmist ilmneb ootamatult probleem, et tavalised riided enam selga ei mahugi. Sest need pole kehamõõtudele järele veninud.
  Traksid seelikul (ehk siis juba pigem kleit?) on küll suhtmugavad, aga trakspükste kasutamisega on ikka pidev kamm ;)

  Kiiska · 03/07/07 · #

 
  •   Arhiiv   •  

Siin avaldatu valikuliseks tsiteerimiseks ei ole vaja eraldi luba, kuid ilus oleks siia viidata.
Täistekstide avaldamise soovi korral palun lahkesti ühendust võtta e-maili teel.

Veebimajutus: Spin TEK.